Sarntalské Alpy - Itálie

04.07.2017

Sarntalské Alpy (italsky Alpi Sarentine) jsou pohoří ležící v severní Itálii v autonomní provincii Bolzano. Mezi českouturistickou veřejností patří tyto hory mezi méně známé a tudíž také zřídka kdy navštěvované. Zejména blízkost populárních vysokých masivů Alp má za následek menší počet návštěvníků. Svým charakterem lze pohoří přirovnat k Vysokým Tatrám. Nejvyšším vrcholem je Hirzer (Punta Cervina, 2781 m) ležící v západní části území.

Rozloha tohoto horského celku činí pouhých 1 150 km². Pohoří se nachází na západ od Dolomit, od nichž je odděluje údolí řeky Eisack mezi městy Bressanone a Bolzano. Na severovýchodě, v horní části údolí Eisacktal mezi městy Bressanone a Vipiteno, sousedí toto pohoří s Zillertalskými Alpami. Na západě je pohoří odděleno od Ötztalských Alp údolím Passeiertal, od Stubaiských Alp na severozápadě údolím Jaufental vedoucím do sedla Jaufenpass (2099 m). Na jihozápadě odděluje Sarntalské Alpy od skupiny Ortles údolí řeky Adiže s městem Meranem. Na jihu spadají hory do Bolzanské plošiny, kde krátkým úsekem sousedí s Fleimstalskými Alpami.

Natáčeno u chaty Penser Joch (WIKI ZDE).

© 2017 Filmovanidronem.cz | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky